ЗНО - 2021/2022
https://testportal.gov.ua/
https://testportal.gov.ua/probzno/
Пам'ятка випускникам при підготовці до ЗНО
1. Розпочинайте готуватися до тестування заздалегідь, по частинах, спокійно. Використовуйте підручники та посібники, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.
2. Починайте навчання зранку. Спочатку підготуйте місце для занять: заберіть все зайве, що відволікає від підготовки до тестування.
3. Починайте навчання з важких, незрозумілих тем, а прості залиште під кінець.
4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно.
5. Текст, переказаний своїми словами, запам’ятовується краще, ніж багато раз перечитаний, але не переказаний.
6. Перед тестуванням намагайтеся пройти якомога більше опублікованих тестів, щоб краще ознайомитися з типовими конструкціями тестових завдань. Контролюйте час виконання завдань, вчіться працювати у максимальному темпі.
7. Дотримуйтесь вимог Санітарного регламенту. Після занять із застосуванням ТЗН проводяться вправи з рухової активності та вправи гімнастики для очей: подивіться вгору - вниз, вліво - вправо, фіксуйте погляд то на віддаленому, то на близькому предметі.
8. Чергуйте розумову діяльність з фізичною. Виділіть час на прогулянку, заняття спортом, допомогу вдома. Харчування має бути калорійним, багатим на вітаміни, але не надмірним.
9. Залиште один день перед тестуванням для повторення, ще раз зупиніться на складних питаннях. Напередодні тестування обов’язково виспіться! У людини, яка гарно спала, голова працює краще.
Як поводитися під час ЗНО
1. Коли ви прийдете до пункту тестування, сядьте зручно, зосередьтеся.
2. Уважно прочитайте завдання. Почніть відповідати на запитання, у яких ви не сумніваєтеся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми.
3. Читайте завдання до кінця. Перш ніж писати відповіді, прочитайте питання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть. Неуважність може призвести до помилок у найпростіших завданнях.
4. Думайте тільки про те завдання, яке виконуєте! Пам’ятайте, що кожне нове завдання - шанс набрати бали.
5. Багато завдань можна виконати швидше, якщо не шукати правильну відповідь одразу, а послідовно виключати ті, які не підходять.
6. Розраховуйте час так, щоб встигнути виконати простіші завдання, а потім спокійно повернутися і поміркувати над складними питаннями, які спочатку довелося пропустити.
7. Залиште час для перевірки своєї роботи, принаймні, аби встигнути переглянути і помітити явні помилки.
Бажаємо Вам успіхів!
На сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти в розділі «Особистий кабінет учасника Пробного ЗНО» розміщено посилання,
за яким можна переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей.
Джерело: Київський регіональний центр оцінювання якості освіти