Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.
З нагоди свята в читальному залі бібліотеки працює розгорнута ілюстративна книжкова виставка: «Як парость виноградної лози, плекайте мову». На виставці представлені книги українських поетів, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської.
Уже 10-й рік поспіль в усьому світі справжні поціновувачі книги відзначають Міжнародний день дарування книг. Цим святом ми завдячуємо допитливому американському хлопчику та його матусі Еммі Бродмур, засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books, яка й стала ініціаторкою цієї доброї традиції.
Її ідея була широко підтримана волонтерами, бібліотеками, громадськими організаціями, книгарнями та, головне, звичайними читачами, а також авторами в різних країнах, які з радістю відгукнулися на заклик подарувати книгу чи то бібліотеці, чи своїм рідним або друзям, чи просто залишити її в людному місці. Відтоді добровільна ініціатива, спрямована на популяризацію книги й читання та заохочення якомога більшої кількості людей обмінюватися прочитаними книжками й поповнювати фонди бібліотек, стала традиційною. Звичайно ж, вона не обмежується лише одним днем.
Ця гарна ідея постійно впроваджується в життя в нашій школі й завжди знаходить підтримку з боку учнів, батьків, вчителів та співробітників. Завдяки їхній благодійній допомозі фонд бібліотеки поповнюється новими виданнями. Так, в період з 2019 по 2021 роки шкільній бібліотеці було подаровано 326 книг!
Тож висловлюємо щиру вдячність усім, хто в різні роки долучався до благородної справи – дарування книжок.
В Україні запрацювала інноваційна онлайн-бібліотека Librarius
В Україні запрацювала інноваційна онлайн-бібліотека Libr
В Україні запустили першу "мобільну бібліотеку" Librarius. Цифрове рішення вміщує тисячі книжок, які можна читати як онлайн, так і офлайн.
Це нова модель дистрибуції для українських видавців і запуск циркуляції крові організмом системи книгорозповсюдження. І, ні, це не заміна паперових книг. Це додаткові можливості для читачів з метою популяризації читання, як необхідної навички людини ХХІ століття,
Librarius – це унікальна система, яка передбачає захищений формат файлу електронної книжки та аудіокниги. Важливо, що файл видавця не доступний для нелегальної передачі на торенти та телеграм-канали. Застосунок доступний на iOS та Android.
За словами розробників, проєкт готували впродовж 6 місяців. Наразі готова MVP версія і понад 3 000 електронних книжок від найпрогресивніших українських видавців, зокрема й широкий вибір безкоштовних книжок, переважно літературної класики.
Безперечно, розробники планують розвивати український контент – це самвидав та оцифрування видавничих портфелів видавництв й бібліотек . Крім того, фахівці мають намір під'єднати великий асортимент іншомовних книжок з метою виходу на міжнародний ринок.
Шевченківські читання «У полоні Шевченкового слова»
Тарас Григорович Шевченко... Великий Кобзар... Пророк української долі...
Людина з надзвичайними обдаруваннями, яка назавжди ввійшла в літопис світової культури.
Нам дісталися у спадок рядки його поезій, картини і малюнки. І кожного разу, неначе вперше, ми відкриваємо для себе неймовірний світ шевченківського слова й пензля.
Вчителі та учні Юрівської школи вшанували пам’ять Великого Кобзаря українського народу читанням віршів, милозвучними піснями, написаними на рядки його поезій, літературними оглядами про людину з неймовірно складним та, водночас, осяяним геніальністю життям, демонстрацією мультимедійних презентацій ..
9 березня відзначаємо день народження класика української поезії, символу українського національного духу- Тараса Шевченка.
До цієї події в 9 класі Юрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла поетична година «І кожне слово його про Україну»
Щорічно 20 лютого відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Саме в ці дні сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який у 2020 році проходив під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» завідувачка бібліотеки провела низку заходів у початкових класах на тему «Природа. Екологія. Я.», де розповідала про екологічну кризу на нашій планеті, спричинену виснаженням сировинних ресурсів, виникнення нестачі чистої прісної води, забруднення ґрунтів, повітря й води, зникнення багатьох видів тварин і рослин, розповсюдження хвороб тощо. Учні замислювалися над питанням: «Що залежить від мене, щоб зберегти нашу Землю?» У 6-их класах проведено огляд літератури на тему: «Тема природи та навколишнього середовища в художніх творах», у 8 класі проведено вікторину « Земля - планета на якій я живу».В бібліотеці організована постійно діюча книжкова виставка «Книга.Природа.Екологія.»
“Життя шкільної бібліотеки через фотооб’єктив”
Наша бібліотека
Перше знайомство з бібліотекою (2019)
Вибір підручників
Електронна бібліотека Інституту модернізації змісту освіти
УВАГА! Конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти» (з 25 лютого по 10 березня 2019 року)
Інститут модернізації змісту освіти запрошує вчителів здійснити вільний та відповідальний вибір підручників для 2 класу (читати далі)
Згідно листа МОН №1/9-63 від 08.02.2019 та наказу МОН № 1190 від 01.11.2018 «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти» з 25 лютого 2019 року на базі ІСУО та програми КУРС: Школа починається конкурсний відбір підручників.
Увага! Відповідно до листа МОН №1/9-63 від 08.02.2019 вибір електронних версій оригінал-макетів підручників починається з 4 березня 2019 року. До цього часу Ви можете тільки ознайомитись з представленим переліком.
Пропонуємо ознайомитись з інструкціями по роботі в системі.
Конкурсний відбір підручників. Інструкція для закладів освіти.
Конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу
Лист МОН від 28.02.2019 № 1/9-107 “Про інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти проектів підручників для 6 та 11 класів”
Електронна бібліотека Інституту модернізації змісту освіти
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА - Завідувач Зінкевич Антоніна Іванівна
"КНИЖКОБУС" завітав до Юрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
https://m.facebook.com/groups/1508446649470802?view=permalink&id=2197610520554408
Чарівний світ казок та оповідань
В. О. Сухомлинського
«Казка» – говорив В. О. Сухомлинський – вітер, що роздмухує вогник дитячої душі й мови.
«Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем».
Діти разом із Антоніною Іванівною Зінкевич здійснили казкову подорож «Подорож до світу маленьких казок Василя Сухомлинського».
Бібліотекар коротко ознайомила дітей з життям і творчістю видатного педагога.
Діти взяли активну участь у казкових вікторинах за творами Василя Сухомлинського.
Проведені заходи до ювілею письменника викликали інтерес до його постаті, бажання більше знати, звертатися до думок і життєвих принципів Сухомлинського.
Інформацію підготувала заступник директора з НВР Хоменська В.І.