Поради дітям і батькам під час карантину
Шановні батьки!
Карантин змушує змінювати звичайні процеси в навчанні дітей.
Карантин - це не канікули і виконання програм відбувається шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання.
Діти мають виконувати певні завдання після перегляду відеоуроків, навчальних матеріалів на відповідних сайтах, платформах (посилання згідно розкладу та класу розміщені на сайті школи у розділі «Завдання для самостійної роботи») та опрацювання і виконання завдань із підручника.
Допоможіть дітям скласти режим роботи, режим харчування, дотримання заходів профілактики тощо.
1. Дотримуватися режиму дня
Дитині дуже важко буде повертатися до навчання в закладі, якщо вдома її графік змінено. Тож бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час.
2. Скласти розклад занять
Для того, щоб ефективно організувати навчальний процес вдома, потрібно включити навчання в режим дня дитини.
Бажано також складати план занять на наступний день звечора і дотримуватися щодня однакових часових рамок - наприклад, навчання о 10:00-12:00 вранці й о 15:00-17:00 ввечері. Це допоможе дитині організуватися і розвивати навички тайм-менеджменту.
3. Організувати робочий простір
На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Тож, щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань, потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Адже навчання на дивані або лежачи в ліжку, буде сприяти відволіканню і шкодити здоров'ю дитини.
4. Усунути фактори, що можуть відволікати дитину
Середовище, що не відволікає увагу, дозволить дитині навчатися ефективно та допоможе почуватися більш спокійно.
5. Робити регулярні перерви
Під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики, а кожні 45-60 хв - влаштовувати перерви протягом 10-15 хвилин, щоб розім'яти руки та ноги, уникнути перенапруження очей від комп'ютерного монітору.
Адже навчання невеликими блоками дозволяє мозку краще зрозуміти та зберегти інформацію. А фізична активність покращує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, що сприяють сприйняттю, відтворенню й опрацюванню інформації.
Крім фізичних вправ, дитина може під час перерви зайнятися справами по дому.
Але дуже важливо, щоб під час відпочинку дитина уникала перебування перед монітором (не гортала стрічку новин у соціальних мережах, не переглядала відео та не грала в комп'ютерні ігри), щоб її очі могли відпочити.
6. Чергувати онлайн-навчання з іншими видами навчальної діяльності
Бажано включати в навчальний час не лише слухання онлайн-лекцій чи виконання завдань на комп'ютері, а й роботу в зошиті, читання книг, створення проектів, спостереження тощо.
7. Залучатися до процесу навчання
Молодші школярі на початку онлайн-навчання потребують значної допомоги від дорослих. Батькам, можливо, буде потрібно допомогти дитині увімкнути пристрій, увійти в додаток, прочитати інструкції, натиснути в потрібному місці, ввести відповіді тощо.
Однак пам'ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. Цікавтеся її успіхами, враженнями від онлайн-навчання тощо.
Бережіть здоров’я!